вõбор правильного размера

Õueriided peavad olema piisavalt avarad, et nende alla mahuks vajalik hulk vahekihte ja soojapidavat õhku. Liiga tihedad riided ei hoia sooja. Kui laps kükitab, siis ei tohi kombinesooni seljaosa liiga pingule tõmbuda, vaid hargivahest kuklani peab olema piisavalt pikkust. Varrukad on parajalt pikad, kui lapse käsi kõrvale tõstes püsivad randmed kaitstuna.

Nutikad nipid riiete valikul

Reima® riietes on kasvuvaru olemas. Kui teie laps on sügisel umbes 104 cm pikk ja saleda või keskmise kehaehitusega, siis peaks talle nr 104 suurus terve talve jooksul selga mahtuma. Vahetevahel on lastel siiski kiire kasvu perioode, mispuhul võib vaja minna suuremat rõivast.
Soovitatav on rõivaid selga proovida, sest mudelid on erinevad – pakume nii avaramaid kui ka liibuvamaid riideid. Peale selle on laste kehaehitus erinev. Juhime tähelepanu sellele, et veebipoest ostes on teil alati vaba vahetus- ja tagastusõigus.
Reguleeritav vöökoht aitab liiga pika kombinesooni sättimisel. Pükste säärtes on tavaliselt kummipael või regulaator, mille abil saate takistada sääreotsa sattumist jala alla.

Õige jalanõu suurus:

Et jalad ja motoorika areneksid õigesti, tuleb lapsele valida õige suuruse ning mudeliga jalanõu. Peale lapse jalgade kasvu tuleb jälgida, et jalanõud oleksid sobivad. Jalanõu õiget suurust on lihtne mõõta, kui eemaldate sisetalla, mille peale laps saab astuda. Lapse jalanõu suurus võrdub lapse jalalaba pikkusega + 1,5 cm kasvuvaru ja liikumisruumiga. See, et jalad on veidi erineva suurusega, on normaalne.
Reima® jalanõude võrgust sisetaldades on olemas Happy Fiti mõõtskaala, et õige suuruse valimine oleks lihtne. Ka sokkidel on oma roll, sest tavaline puuvillasokk imab niiskuse endasse ja jahutab märjana tublisti nahka. Hea valik on Reima® Play Layersi tehnoloogiaga sokid, mis juhivad niiskuse nahalt eemale.

Mõõtmisnippe

Kui võimalik, mõõtke lapse jalalaba siis, kui tal on jalas sokid, millega koos on kavas jalanõusid kanda.
Mõõtke mõlemad jalalabad ja valige jalanõu suurema jala järgi.
Mõõtke jalalaba päeva lõpus, kuna siis on jalg kõige suurem.
Jalalaba on kõige parem mõõta nii, et laps seisab püsti.
Lapse jalg kasvab kiiresti, nii et jalanõu suurust tuleks 2–3 kuu järel kontrollida.